Teknoloji

Engelli Oyuncular İçin Üretildi: Sony, Yeni PlayStation 5 Denetleyicisini Duyurdu

Engelli oyuncuları fazla düşünmeyen teknoloji şirketleri gün geçtikçe daha ölçülü bir yaklaşım sergilemeye başladı. Video oyun bölümünde değerli bir yere sahip olan PlayStation cihazları artık engelli oyuncular için hayal olmaktan çıkıyor. Sony, yeni duyurduğu kumandası ile farklı yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Sony atılımlarına devam ediyor.

PlayStation 5 çıktığından bu yana özellikle kontrolcü anlamında yenilikler ve değişiklikler getirmeye devam eden Sony, engelli oyuncular için yeni bir kontrolcü tasarladığını duyurdu. “Leonardo Projesi”Kod isimli bu kontrolör sayesinde engelli bireyler de oyun dünyasına uyum sağlayabilecek.

Masanın üzerinde düz durabilir.

Tasarlanan bu kumanda masa üzerinde düz bir formda durabilecektir. Yuvarlak bir tasarıma sahip olan bu kumanda, aynı zamanda kendine has farklı montaj ataşmanları da sunuyor. Tek elle kullanılabildiği gibi aynı anda iki kumanda ile de kullanılabilir.

Kişiselleştirilmiş tuş atamaları ve çeşitli yenilikler sunar.

Kontrolcüyü kullanacak oyuncuların kendi tuşlarını ataması ve bu tuşları özelleştirmesi de çok güzel. En fazla 3 anahtarın yapılandırılmasına izin verilecektir. Kontrolörün fişe takılı çalışabileceği ve çeşitli boyutlarda geleceği de söyleniyor.

Hala geliştirme aşamasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu